Nakupujete cez internet?

Autor: Ondrej Chocholáček | 25.2.2013 o 16:27 | (upravené 25.2.2013 o 17:05) Karma článku: 3,74 | Prečítané:  828x

V dnešnej dobe je internet fenoménom. Ľudia ho okrem získavania nových poznatkov, učenia sa alebo komunikácie využívajú aj na nakupovanie tovaru alebo služieb.

Spoločnosť Skylight Slovakia robila v poslednom období prieskum, či ľudia využívajú internetové obchody. Výsledky nepriniesli žiadne veľké prekvapenie. 
Oslovených bolo takmer 400 respondentov a boli nimi ľudia, čo pravidelne využívajú internet na viaceré účely.

Jednotlivé výsledky ukázali fakt, že Slováci využívajúci internet majú ešte značné rezervy v nakupovaní cez toto médium. Napriek tomu, že drvivá väčšina ľudí využíva internetové obchody, tak frekvencia nákupov cez ne nie je pravidelná. Väčšinou ich využívajú len na občasné nákupy, spravidla pri rôznych príležitostiach ako sú Vianoce, narodeniny, výročia, atď. Druhou možnosťou, kedy ľudia využívajú nákupy cez internet, sú nárazové akcie, akou je napríklad zariaďovanie bytu.

Len malé percento ľudí ešte nikdy prostredníctvom e-shopov nenakupovalo a ani sa nechystá.

Z týchto výsledkov možno jednoznačne povedať, že ľudia na Slovensku vyvíjajú pokrok v nakupovaní cez internet, avšak ešte stále sú tu rezervy. Dôvodom sú častokrát nefungujúce alebo neprehľadné obchody. To ľudí odradí a následne si danú vec radšej zakúpia v kamennej predajni.

Preto je dôležitým faktorom pri budovaní internetových obchodov dbať nielen na to, aby bol dizajnovo pekný ale hlavne na to, aby umožnil človeku jednoducho a rýchlo získať informácie o produkte a následne mu umožnil si ho aj zakúpiť bez nejakých zádrheľov.

Na záver treba len dodať, že mať internetový obchod na Slovensku má určite svoj význam a nákupy cez internet majú stúpajúcu tendeciu. Aj keď pomalú ale majú.

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

TECH

Falošné správy a fabriky na trolov: Ako funguje propaganda 2.0

Ako sociálne siete a falošné správy stvorili dnešných populistov.

TECH

Gene Cernan videl z Mesiaca svet bez hraníc

Posledný muž na Mesiaci priniesol späť na Zem československú vlajku.

SVET

Savčenková pre SME: Ukrajina nie sú skorumpovaní politici

Musím Ukrajincov prebudiť, hovorí poslankyňa.


Už ste čítali?